Vi er taknemmelige for den positive respons fra lydbranchen på vores aktiviteter og henvendelser til jer! Kun i tæt dialog med jer kan vi skabe værdi: formidle så brugbar viden som muligt og skabe relevante faglige aktiviteter og projekter.
Vi kan glæde os over det voksende korps af lydteknologiske virksomheder og samarbejdspartnere. Hen over foråret og sommeren har vi budt velkommen til en række nye medlemmer: Oticon, Oticon Medical, Interacoustics, EPOS Group, Demant, Force Technology, Aalborg Universitet, Erhvervshus Sjælland, Miiego, Dansk Miljørådgivning, GN Audio / Jabra, Widex, WS Audiology, Soundfocus,
Bang & Olufsen og Hindenburg Systems. Vi er i dialog med en række mindre og mellemstore virksomheder og arbejder målrettet efter at få flere nye medlemmer i fællesskabet og sammen innovere lydindustrien.